Київська компанія ландшафтного дизайну "Магія саду" спеціалізується на посадці рослин та дерев, в тому числі великих і дорослих дерев за допомогою спеціалізованої техніки. Посадка як маленьких рослин, так і пересадка крупномірів має ряд особливостей, які впливають на приживлюваність рослин, тому важливо в цій справі довіритися професіоналам.
Приживлюваність рослин та подальший їх розвиток в саду, в значній мірі залежить від того, чи правильно була проведена посадка у відкритий грунт. Часто рослини гинуть саме через допущені під час посадки навіть незначних помилок, скоєних через незнання, без застосування необхідних агротехнік та засобів по стимулюванню кореневої системи. Або ж навпаки через надмірну підгодівлю та аматорський підхід у догляді.
Для рослин вирощених у відкритому грунті найкращий час посадки - це початок весни і кінець осені. У цей період рослини ще «сплять», тому переносять пересадку набагато легше. В першу чергу це стосується великих рослин, коренева система яких буде упакована в мішковину і металеву сітку. Їх комирують взимку, ранньою весною до розпускання бруньок або восени після опадання листя. Відповідно, щоб уникнути стресових станів, такий посадковий матеріал краще висадити в цей же період до настання жарких днів.
Однак на сьогоднішній день більша частина рослин в розплідниках вирощується в контейнерах. Посадковий матеріал вирощений в контейнері дає практично 100% приживання. Його готують тривалий період часу, регулярно формуючи кореневу систему, для цього перевалюють з меншого контейнера в більший. Такі рослини можна садити навіть влітку, при температурі до +25°. Рекомендуємо, при посадці в такий період, зменшити кількість фітомаси рослини, щоб всі сили йшли в зростання кореня.
Першим і дуже важливим етапом є вибір посадкового матеріалу. Само собою, що майбутні умови зростання та розвитку рослин ми враховуємо ще на етапі проектування і підбираємо породи відповідно заданим параметрам Вашої ділянки. Але важливо ще й те, що, купуючи рослини на розпліднику або в садовому центрі, Ви не бачите кореневу систему рослини і не знаєте, що там приховано в масі грунту. Також дуже важливо вибрати здорове, з самого початку не виснажене хворобами і шкідниками рослину. Ослаблені рослини набагато складніше переносять пересадку. Тут краще вибір довірити фахівцеві. Адже ми маємо досвід роботи практично з усіма садовими центрами та розсадниками і знаємо не з чуток про якість продукції кожного з них.
Під час посадки потрібно враховувати біологічні потреби рослини та тип грунту на ділянці. Саме від грунту залежить техніка і висота посадки. Легкі грунти дають велику усадку, в той час, як у важкі потрібно додавати дренаж. У глинистий грунт додають пісок, а в піщану - більш родючі типи грунту.
Посадкова яма на бідних або важкий грунтах повинна значно перевищувати ширину земляного кома або кореневої системи. Після того, як яма засипана субстратом, його необхідно добре утрамбувати та рясно полити. Навіть якщо йде дощ і грунт вологий, цього абсолютно недостатньо. Полив тільки що посадженої рослини великою кількістю води, створить добре ущільнений грунт навколо кореневої системи та мінімізує виникнення повітряних порожнин, які вкрай згубні для рослин.
На етапі посадки, відразу в посадкову яму, вносяться препарати, які підвищують імунітет рослин, поступово звільняючи зі свого складу набір мікроелементів, і є при цьому ще й інсектицидами. Тобто, рослина, через кореневу систему, насичується інсектицидами та стає небезпечним для шкідників. Це значно підвищує стійкість посадкового матеріалу. Також додатково вносяться речовини для вкорінення і антистресові препарати. Це стимулює ріст кореневої системи та допомагає рослинам легше перенести посадку. Дуже поширеною помилкою, є надмірне внесення добрив в наступний сезон після пересадки. Такі рясні підгодівлі стимулюють активне зростання наземної частини рослин, й все його сили йдуть у ріст зелені, що тягне за собою додатковий процес фотосинтезу. Тоді як в цей період найбільш важливий ріст кореневої системи, для якнайшвидшого вкорінення.
Транспортування рослин до ділянки і переміщення їх по території ділянки також дуже важлива. Часто саме на цьому етапі найбільше страждає коренева система, що створює додаткові складності і стресові стани рослин.
За роки роботи ми «винайшли» дуже багато методів та пристосувань для переміщення і розвантаження рослин й можемо з упевненістю сказати, що це досить трудомісткий та складний процес, який варто довірити фахівцям, щоб заощадити час і гроші.
Відразу після посадки дерев, особливо крупномерних і плодових, необхідно зафіксувати ствол, щоб запобігти його розгойдування вітром. Чим небезпечне розгойдування дерева? Коренева система складається з якірного кореня, який утримує дерево в грунті. І великої кількості дрібних кореневих відгалужень, завдяки яким дерево живиться. При розгойдуванні стовбура, коренева система буде постійно вібрувати і міні корінці можуть постраждати, відповідно дерево перестане отримувати поживні речовини та загине. Фіксація необхідна протягом періоду, поки не відбудеться грунтовне зміцнення за рахунок вкорінення. Фіксують ствол за допомогою розпірок та мотузки, місце обв'язування стовбура вкривають мішковиною, щоб не пошкодився луб.
Довірившись компанії "Магія саду Катерини Кордун", Ви отримаєте кваліфіковано виконану роботу у всіх сферах ландшафтного дизайну. Ми вже багато років розробляємо та реалізуємо ландшафтні проекти в Києві і області. Посаджені нами сади ростуть і радують своїх власників красою та здоров'ям. Телефонуйте нам: 096 707-40-47.