Компанія ландшафтного дизайну "Магія саду" працює на ринку Києва та Київської області з 2009 року. Ми виконуємо земляні роботи вручну та за допомогою спеціалізованої техніки на ділянках малої та великої площі. Наша компанія щороку реалізує близько десятка проектів з озеленення. За довгі роки роботи ми отримали величезний практичний досвід в сфері земляних робіт.
Реалізація будь-якого ландшафтного проекту починається з земляних робіт на ділянці. Вартість земляних робіт залежить від стану вашої ділянки, тому ціна розраховується індивідуально. Детальніше про розцінки на земляні роботи ви можете дізнатися в розділі "Ціни". Але давайте, для початку, розглянемо основні етапи, на які можна умовно поділити земляні роботи на ділянці.
Найчастіше нам доводиться працювати на об'єктах після тривалого будівництва, де земля була засмічена будівельним сміттям. Або на ділянках за якими довгий час ніхто не доглядав, і вони заросли бур'янами. Рідше трапляються старі сади, в яких рослини вже віджили своє та, на жаль, часто хворіють. У всіх цих випадках роботи починаються з прибирання сміття, видалення рослинності, спилювання непридатних дерев і корчування пнів, а також зняття шару трав'яного дерну або бур'яну.
На цьому етапі у нас вже є очищена від всього зайвого територія. Але її рельєф нерівний через перепад висот, ям внаслідок видалення рослинності, каміння, сміття. Необхідно вибрати камені, вирівняти рельєф або перепланувати його, іноді засипати ями. Для цього зазвичай потрібне завезення на ділянку додаткового піску або грунту яким засипаються всі перепади. Пісок рівномірно розподіляється по ділянці, його рівняють по заздалегідь виставленому рівню висоти і утрамбовують вручну катками. Якщо шар завезенного грунту дуже великий, також необхідний полив водою для просідання.
Після підготовчих земляних робіт можна приступати до формування родючого шару. Для цього потрібно правильно підібрати родючий грунт.
Це найважливіший етап земляних робіт. Адже саме якісний грунт є основою гарного росту і краси рослин. Тому потрібно підійти зі знанням справи до його вибору при покупці.
Питання, яке найчастіше задається: що краще родючий грунт або чорнозем? Слід розуміти, що чорноземом часто називають будь-який чорний грунт. Насправді ж, чорнозем (шар грунту з вмістом гумусу від 6%) в чистому вигляді не продається, та й не завжди та не всім рослинам потрібен. Оптимальна для застосування суміш торф-пісок-чорнозем. "Магія саду" використовує для посадки рослин родючий грунт в залежності від типу вихідних рідних грунтів ділянки і типу культур, які заплановані на ділянці.
Під газон найкраще підходить польовий або інший більш легкий грунт. Це верхній шар грунту з полів, на яких кілька років поспіль нічого не вирощують. Відповідно такий грунт добре "відпочив" і багатий на мікроелементи та корисні речовини.
Зовні якісний грунт повинен бути однакового темного кольору. За структурою - зернистий або місцями грудкуватий. Якщо грудки легко розпадаються в руках, значить родючий грунт має правильну щільність (занадто щільний буде злипатися як пластилін і мати погану аерацію). Хороший грунт швидко поглинає та утримує вологу.
Ціна родючого грунту в Києві та Київській області залежить від його складу та логістики. Варто уточнити, що купуючи чорнозем за низькою ціною у неперевіреного постачальника, можна отримати "мертвий" грунт. Наприклад, викопаний з нижніх шарів грунту (в ньому відсутня органіка та жива корисна мікрофлора), або відпрацьований грунт з теплиць. Така земля виснажена і в ній відсутні всі корисні складові.
Шар родючого грунту на ділянці повинен становити мінімум 15-20 см. Грунт рівномірно розподіляють по території і утрамбовують. При трамбуванні важливо ущільнити грунт помірно, не дуже сильно, так кореневій системі буде легше рости, вода буде швидше проникати і на довше утримуватися в грунті. При поганому або нерівномірному трамбуванні є великий ризик просідання грунту на різних ділянках. Потім їх дуже складно усунути, не порушивши декоративність посадок або галявини, особливо якщо грунт просяде під газоном.
По закінченню останнього етапу земляних робіт, ми отримаємо чисту, рівну ділянку з шаром родючого грунту в рівень відмостки або інших заданих «нулів» ділянки. Рівень залежить від типу озеленення, яке планується. Якщо буде укладатися рулонний газон, то до верху нуля ми залишаємо ще 2-3 см без грунту (така товщина дернини газону). При чистовому плануванні саду ми виставляємо кілки, натягуємо мотузки і, орієнтуючись на ці рівні, за допомогою граблів розбиваємо грудки землі. Таким чином вирівнюємо весь шар в один плавний рівень.
Після цих робіт ділянку готовий до посадкам, укладанні рулонного або посіву газону.
Компанія "Магія саду" багато років співпрацює з надійними постачальниками в усіх сферах пов'язаних з озелененням. Замовивши проект саду у нас, Ви отримаєте професійно виконану роботу, із застосуванням найкращих та сучасних матеріалів.
Ви також можете у нас замовити родючий грунт.